Nasza Kadra

Jarosław Kwitkowski

Specjalista pomocy psychologicznej interwencji kryzysowej

Jestem absolwentem PRO, SPPiIK, STUiW ukończonych w Instytucie Psychologii Zdrowia.
Posiadam własne bogate doświadczenia związane z osobistym wyjściem z czynnego uzależnienia, jak i stworzeniem interesującego świata.

Posiadam długie, przekraczające dziesięć lat doświadczenie w leczeniu uzależnień i rozwiązywaniu problemów pacjentów. Pracowałem z dorosłymi i młodzieżą zarówno w państwowych jak i prywatnych jednostkach zajmujących się problematyką rodzinną, dysfunkcjami i uzależnieniami.

Konrad Jurczakowski

Lekarz psychiatra

Jestem absolwentem II Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, który ukończyłem z wyróżnieniem.
W 2023 roku zdałem Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z Psychiatrii. Pracuje obecnie w Szpitalu Psychiatrycznym w Tworkach. Ukończyłem Studia Podyplomowe z Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.
Od kilku lat konsultuje psychiatrycznie Pacjentów w Prywatnych Ośrodkach Leczenia Uzależnień na terenie Województwa Mazowieckiego.

Preferuję holistyczne podejście do pacjenta, dlatego stale współpracuje z psychologami, psychoterapeutami oraz lekarzami innych specjalizacji, aby zaoferować jak najskuteczniejszą formę leczenia.

W swojej codziennej praktyce specjalizuje się przede wszystkim w pracy z pacjentami z problemem uzależnienia, ADHD, zaburzeniami depresyjno-lękowymi oraz zaburzeniami osobowości. Interesuje się psychofarmakologią i precyzyjnym doborem leków pod indywidualny profil pacjenta.
Prowadzę leczenie pacjentów w języku polskim i angielskim.

Posiadam uprawnienia do: wystawiania recept na leki refundowane (NFZ), wystawiania zwolnień lekarskich ZUS-ZLA (L4), wystawianie zaświadczeń lekarskich.

Sylwia Zakrzewska

Terapeuta uzależnień

Jestem certyfikowanym terapeutą uzależnień. Absolwentką szkoły Psychoterapii Uzależnień Agnieszki Litwy-Janowskiej KRAK-UZ w Krakowie. Szkoła pod akredytacją PARPA, ściśle powiązana z KCTU (Krakowskie Centrum Terapeutów Uzależnień).

Ukończyłam również szkolenie Terapii Par. Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w Szpitalu w Brzesku na oddziale dziennym, podczas stażu w szpitalu im. Babińskiego w Krakowie, jak również w placówkach prywatnych, Ośrodkach Leczenia Uzależnień i punktach konsultacyjno-interwencyjnych.

Jestem pod stałą superwizją rozwijając swoje umiejętności zawodowe. Stale doszkalam się, dużo czytam i interesuję się tematyką psychologii w różnych aspektach.

Pracuję w nurcie integracyjnym łącząc i dopasowywując metody pracy terapeutycznej do każdego człowieka indywidualnie. Bazuję na terapii poznawczo-behawioralnej nastawionej na pracę na zasobach i uczeniu jak w zdrowy sposób radzić sobie z codziennymi trudnościami.

Zgodnie z zasadą „Terapeuta też człowiek” – dbam o swoje potrzeby i relacje z bliskimi i przyjaciółmi. Bilansuje swój czas tak, aby czerpać energię w wolnym czasie ze spotkań, wyjazdów i własnych zainteresowań. Bo jeśli ja będę szczęśliwa i spełniona zgodnie z zasadą „zdrowego egoizmu” – mogę te wartości przekazać innym.

Małgorzata Szczurowska

Terapeuta uzależnień

Jestem doświadczonym terapeutą uzależnień, specjalizującym się w pracy z osobami zmagającymi się z różnorodnymi formami uzależnień. Moje doświadczenie obejmuje terapię osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych, takich jak alkohol i narkotyki, a także uzależnień behawioralnych, w tym uzależnienia od Internetu, zakupów czy hazardu. Pomagam też bliskim osób uzależnionych.

Moje podejście terapeutyczne opiera się na empatii, zrozumieniu i indywidualnym podejściu do każdego pacjenta. Stawiam na poczucie bezpieczeństwa, które jest podstawą do zbudowania prawidłowego „przymierza terapeutycznego”. Wierzę, że każdy ma w sobie siłę do zmiany i rozwoju, a moim celem jest wspieranie moich pacjentów w odkrywaniu i wykorzystywaniu ich wewnętrznych zasobów, co stanowi ważny element w wychodzeniu z uzależnień. Odzyskiwanie sprawczości, godności, szacunku do siebie stawiam na pierwszym miejscu. Moim celem w pomaganiu osobom uzależnionym jest podniesienie jakości życia, w którym abstynencja jest warunkiem koniecznym.

Ukończyłem Studium Terapii Uzależnień w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu terapii uzależnień. Regularnie uczestniczę w konferencjach i warsztatach, aby stale podnosić swoje kwalifikacje i być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie terapii uzależnień. Regularnie korzystam z superwizji.

Dbam o zachowanie równowagi między życiem zawodowym a osobistym. W wolnym czasie lubię podróżować po Polsce, co pomaga mi naładować baterie i być w pełni obecnym dla moich klientów. Moją pasją jest muzyka – słucham jej, ale także kształcę swój warsztat wokalny. Bardzo lubię spacery z audiobookiem lub ulubioną playlistą. Z ogromną przyjemnością oddaję się też swojej kolejnej pasji – gotowaniu.

Uważam, że w życiu ważne są relacje z samym sobą, dlatego dbam o nie. Cenię sobie ciszę i spokój. Daily D.O.S.E oraz work-life balance pomagają mi zachować zdrowe, przyjazne podejście do relacji ze sobą oraz z innymi. Tą ideą staram się też zarazić moich klientów.

Zapraszam do kontaktu i wspólnej pracy nad poprawą jakości Twojego życia.

Beata Trelińska

Dietetyk

Jestem dietetykiem z prawie 20 letnim stażem. Obecnie specjalizuje się w dietoterapii i pomocy w diagnostyce chorób autoimmunologicznych oraz chorób współistniejących.
 
Moi obecni Klienci to osoby z poważną autoimmunologią lub osoby, które mimo poważnych symptomów utrudniających codzienne funkcjonowanie niezostały holistycznie objęte pomocą. Często moja praca sprowadza się do wytłumaczenia Klientowi, jaką diagnozę wskazał lekarz i jakie mechanizmy zachodzą w jego organizmie.
 
Ukończyłam SGGW z tytułem inżyniera technologii żywności i żywienia ze specjalizacją dietetyka oraz psychodietetykę na SWPS. Moją pracę końcową poświęciłam anoreksji. Jako psychodietetyk bardzo dobrze czuje się w rekonwalescencji dietetycznej osób borykających się z zaburzeniami odżywiania typu anoreksja. Liczne szkolenia i kursy jakie ukończyłam wspomagają mnie w mojej specjalizacji związanej z autoimmunologią (choroby tarczycy, insulinooporność oraz problemy zdrowotne współistniejące).
 
Ze względu na przeszłość związaną z moją dotychczasową karierą zawodową (trener, menedżer klubów fitness) umiejętnie wspomagam sportowców amatorów oraz prowadzę treningi personalne pomagające zaprzyjaźnić się z aktywnością fizyczną.
 
Obecnie jestem skupiona na pisaniu kolejnej pracy dyplomowej o dość obszernej tematyce, której tytuł brzmi: „Odżywianie pacjentów z anoreksją. Rola edukacji żywieniowej w leczeniu zaburzeń odżywiania.”.
Tetiana Adamenko

Terapeuta uzależnień/ psycholog

Jestem absolwentką Akademii Medycznej, specjalizacja – pielęgniarstwo i ratownictwo. Pracowałam w tym zawodzie przez 7 lat. Wraz z przeprowadzką do Polski w 2015 roku, zaczęłam pogłębiać swoją wiedzę w dziedzinie Psychologii. Obecnie jestem na 5 roku studiów Magisterskich „Psychologia kliniczna” i w trakcie pisania pracy magisterskiej na temat : „Poziom i struktura lęku a poczucie jakości życia u osób uzależnionych w procesie leczenia”.
Swoje zainteresowanie ludzką psychiką nie ograniczam jedynie do kierunku psychologii ogólnej. W międzyczasie zaliczam kolejny odłam psychologii – Akademicki Kurs Profilaktyka Uzależnień (Zaświadczenia Panstwowe MEN).
 
W swojej pracy łączę wiedzę z zakresu medycyny, psychologii ogólnej oraz specjalistycznej.
 
Jestem po własnej Terapii DDA więc jestem w stanie spojrzeć na zawód psychologa nie tylko ze strony terapeuty, a również Pacjenta. Po długotrwałej pracy nad sobą, doszłam do momentu kiedy chcę przekazywać swoją wiedzę innym a przede wszystkim pomagać Pacjentom nawet w najtrudniejszych sytuacjach – być wiernym sobie.
Iwona Kubik

Terapeuta uzależnień

Jestem dyplomowanym terapeutą uzależnień i socjoterapeutką. Swoje wykształcenie zdobyłam na Uniwersytecie Kazimierza w Bydgoszczy, w Wyższej Szkole im. Pawła Włodkowica w Płocku, Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego w Lublinie i w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Ukończyłam szkolenia w zakresie diagnozy psychologicznej i pedagogicznej, psychologii klinicznej i psychopatologii, pracy z rodziną, procesu terapeutycznego oraz zasad terapii behawioralnej.

Od wielu lat pracuję w ośrodkach leczenia uzależnień z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi i DDA – dorosłymi, dziećmi i młodzieżą. Uważnie słucham pacjentów i w sposób wnikliwy podchodzę do ich problemów. Dotyczy to między innymi uzależnień od substancji psychoaktywnych, uzależnień behawioralnych, mieszanych i krzyżowych.

Moje doświadczenie wynika z pracy z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi, ze szkoleń w tej dziedzinie, ale przede wszystkim z własnego doświadczenia, ponieważ sama jestem osobą współuzależnioną i DDA. Podobnie jak moi pacjenci, przeszłam wiele lat temu terapię. Od tamtego czasu moje życie nabrało sensu i z każdym dniem uświadamiam sobie, że świat może być piękny, a ja mogę czuć się wolna i szczęśliwa z moimi bliskimi.

Współcześni użytkownicy komputerów i telefonów komórkowych mają coraz więcej świadomości, że sprzęty elektroniczne mogą zarówno pomagać, jak i powodować uzależnienie. Cyberświat szczególnie upodobały sobie dzieci i młodzież, grupy społeczne najbardziej narażone na negatywne skutki korzystania z nowoczesnych technologii. Swoimi doświadczeniami podzieliłam się, biorąc udział w programie telewizyjnym Agaty Młynarskiej „Bez Tabu” i reportażu Marii Stepan „Dzieci w sieci”.

Prywatnie jestem mężatką, matką dwóch dorosłych córek, babcią ukochanego wnuka Jasia i właścicielką dwóch kotów. Bardzo lubię czytać książki, oglądać filmy o różnej tematyce i spędzać czas z bliskimi. Każdego dnia staram się pobudzać swoją ciekawość do świata, co przekłada się na duże pokłady energii.

„Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś.”
Coniguliaro Dominick.

Kinga Burakowska

Fizjoterapeutka

Jestem magistrem fizjoterapii. Studia kierunkowe ukończyłam na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Posiadam 20-letnie doświadczenie w pracy z Pacjentami.
 
Pracuję z osobami dorosłymi, borykającymi się głównie z problemami narządu ruchu. Uważam, że nie ma jednej skutecznej metody terapeutycznej, każdy Pacjent, potrzebuje indywidualnego, a jednocześnie holistycznego podejścia. Na proces terapeutyczny ma wpływ nie tylko praca z ciałem, ale również z umysłem. Pozytywne nastawienie Pacjenta jest kluczowe w procesie szybkiego odzyskania równowagi psychofizycznej.
 
Moje działania ukierunkowane są nie tylko na pomoc Pacjentowi w wyjściu z danego problemu zdrowotnego, ale również na utrzymanie ciągłości w dbaniu o sprawność fizyczną, ponieważ wierzę, że profilaktyka jest podstawą dobrego samopoczucia.
 
Na co dzień pomagam Pacjentom poprzez zastosowanie:
• kinezyterapii
• treningu funkcjonalnego
• masażu leczniczego, limfatycznego, sportowego
• pracy z powięzią i punktami spustowymi
• tapingu medycznego