Odwyk Łódź

Ośrodek odwykowy dla uzależnionych

Jesteśmy zamkniętym ośrodkiem leczenia uzależnień, który przyjmuje pacjentów z miejscowości z całej Polski. Nasza siedziba zlokalizowana jest w Warszawie, ale zapraszamy też osoby z Łodzi, Krakowa i okolic. Zależy nam na tym, aby każda osoba uzależniona mogła skorzystać z odwyku pod okiem doświadczonych terapeutów, którzy pomogą w walce z nałogiem. Leczenie uzależnienia to złożony proces, który bardzo trudno jest przeprowadzić samodzielnie. Dlatego oferujemy profesjonalną pomoc w naszych ośrodkach Vita Nova, gdzie zapewniamy dogodne warunki i oferujemy pełną pomoc na każdym etapie terapii.

Odwyk w Łodzi
Odwyk w Łodzi w ośrodku zamkniętym

Odwyk w Łodzi w ośrodku zamkniętym – dlaczego to dobra opcja?

Leczenie odwykowe w naszych ośrodkach zamkniętych odbywa się pod stałą opieką terapeutów, którzy mogą kontrolować postępy pacjentów oraz dostosować terapię do indywidualnych potrzeb. W Vita Nova stosujemy nie tylko terapię stacjonarną indywidualną i grupową, ale również terapię ambulatoryjną. Ta druga opcja jest bardzo pomocna podczas odwyku, zwłaszcza gdy występują silne objawy odstawienne, takie jak silne bóle głowy, dreszcze, nudności, wymioty. Specjalista może podać leki przeciwbólowe lub uspokajające w odpowiedniej dawce, aby zredukować intensywność nieprzyjemnych dolegliwości. W ośrodkach dbamy także o uzupełnienie płynów, elektrolitów i ważnych witamin u pacjentów, dzięki czemu detoks przebiega sprawniej, co może wpłynąć na jego skuteczność. Odwyk w ośrodku zamkniętym stanowi więc większą szansę dla osoby uzależnionej na to, że cała terapia przebiegnie pomyślnie.

Na czym polega odwyk w naszych ośrodkach ?

Decyzja o pójściu na odwyk jest często pierwszym krokiem osoby uzależnionej do pełnego wyzdrowienia. Ważne, aby została podjęta samodzielnie i z pełną świadomością. Zdarzają się sytuacje, w których odwyk zalecany jest sądownie, jednak większość osób zgłasza się do naszych ośrodków dobrowolnie i chcemy, aby były to osoby, które zdecydowały się na to samodzielnie, a nie pod naciskiem osób bliskich i rodziny.

odwyk łódź

 Mamy doświadczenie w pracy z osobami z nałogiem, dlatego zdajemy sobie sprawę, jak ważne są determinacja i zaangażowanie pacjenta w drodze do wyzdrowienia.