Odwyk alkoholowy Poznań

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Poznań

Terapia w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień to dla wielu osób jedyna opcja na to, aby poradzić sobie z nałogiem alkoholowym i powrócić do normalnego życia. Odwyk alkoholowy w ośrodku Vita-Nova otwarty jest na wszystkie osoby, które uświadomią sobie swój problem i dobrowolnie zechcą rozpocząć terapię. Ośrodek Vita-Nova zlokalizowany jest w Warszawie, jednak prowadzimy terapię także dla osób z innych miejscowości, dlatego na odwyk alkoholowych zapraszamy też uzależnionych z Poznania i okolic.

odwyk alkoholowy poznań
prywatny ośrodek leczenia uzależnień poznań

Dlaczego warto wybrać odwyk alkoholowy w zamkniętym ośrodku uzależnień?

Istnieją różne formy terapii antyalkoholowej, jednak według badań to właśnie odwyk w ośrodku zamkniętym zapewnia najlepsze rezultaty i daje największą szansę na sukces. Wiąże się to zapewne z tym, że w ośrodku zamkniętym osoby uzależnione objęte są stałym wsparciem i zawsze mogą liczyć na pomoc, gdy czują, że nie dają rady z abstynencją. Co więcej, w ośrodku zamkniętym dostęp do używek jest ograniczony, dlatego istnieje mniejsza szansa na to, że chory sięgnie po alkohol.

W Vita-nova uzależnieni zostają objęci wsparciem doświadczonych terapeutów, a każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Dzięki odpowiedniemu podejściu wszyscy chorzy mogą liczyć na indywidualnie przygotowaną terapię, która pomoże im poradzić sobie z problemem alkoholizmu. Jeżeli istnieje taka potrzeba, możemy również połączyć terapię stacjonarną z ambulatoryjną.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień – do kogo skierowana jest nasza oferta?

Oferta prywatnego ośrodka Vita-Nova skierowana jest przede wszystkim do osób uzależnionych, które z własnej woli chcą walczyć z nałogiem. Jest to bardzo ważne, ponieważ chęci pełnią kluczową rolę w leczeniu uzależnienia, a od zaangażowania chorego w terapię w dużym stopniu zależy sukces całego działania. Na miejscu z pomocy medycznej i psychologicznej mogą skorzystać nie tylko sami uzależnieni, ale też ich bliscy, dla których sytuacja jest równie trudna, a często nawet trudniejsza, niż dla chorego.

Każda terapia rozpoczyna się od detoksu, czyli odtrucia organizmu. Jest to najtrudniejszy dla uzależnionego etap, ponieważ to wtedy występują najbardziej nasilone objawy odstawienia alkoholu. Nasz personel dba jednak o to, aby każdy uczestnik terapii mógł liczyć na pełne wsparcie i dzienną dawkę witamin i mikroelementów, które mogą złagodzić nieprzyjemne symptomy. Odpowiednio przeprowadzony detoks stanowi wstęp do dalszej terapii i jest początkiem w drodze do sukcesu.

odwyk alkoholowy w Poznaiu

Tworzymy indywidualne programy terapeutyczne, starając się, aby były w pełni dostosowane do potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień – do kogo skierowana jest nasza oferta?

Ośrodek leczenia uzależnień Vita-Nova znajduje się w Warszawie, jednak zgłaszają się do nas także osoby z innych miejscowości. Oferta odwyku alkoholowego skierowana jest również do mieszkańców Poznania i okolic. W ośrodku można skorzystać z terapii indywidualnej połączonej z elementami terapii grupowej.