Odwyk alkoholowy Białystok

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Białystok

Wybierając prywatny ośrodek leczenia uzależnień osoby uzależnione od alkoholu mają większą szansę na sukces, niż w przypadku innych metod terapii. Zamknięty ośrodek VitaNova zlokalizowany w pobliżu Warszawy zachęca alkoholików do skorzystania z odwyku alkoholowego w ośrodku. Terapia prowadzona jest przez doświadczonych terapeutów, którzy każdy przypadek traktują indywidualnie. Dzięki temu wszystkie osoby, które się do nas zgłoszą, mogą liczyć na spersonalizowane podejście oraz metodę działania dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

odwyk alkoholowy białystok
prywatny ośrodek leczenia uzależnień białystok

Odwyk alkoholowy w Vitanova – kto może skorzystać?

Nasza oferta skierowana jest do osób z Białegostoku i okolic, które chcą zgłosić się na odwyk alkoholowy. Warunkiem przyjęcia na terapię jest dobrowolne stawienie się w ośrodku. Skuteczność leczenia w dużym stopniu zależy od motywacji osoby chorej, dlatego bardzo ważne jest świadome podjęcie kroków w celu walki z nałogiem.

Na miejscu każdy pacjent może liczyć na pełne wsparcie naszego personelu. Opieką zostaną objęci także bliscy uzależnionego, którzy uznają, że potrzebują pomocy psychologicznej. Zdajemy sobie sprawę, jak trudną sytuacją może być nałóg bliskiej osoby i wiemy, jak ciężko rodziny alkoholików przeżywają takie sytuacje, dlatego staramy się pomóc im, jak tylko możemy. Prowadzimy terapię stacjonarną w zamkniętym ośrodku, gdzie wsparcie terapeutów dostępne jest stale, a przy tym dostęp do używek znacznie mniejszy. Według badań terapia w ośrodku zamkniętym ma znacznie większe szanse na zakończenie się sukcesem, niż wszystkie inne formy leczenia.

Terapia indywidualna w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień

W VitaNova każda osoba, która zgłosi się na terapię, może skorzystać z indywidualnego programu leczenia. Prowadzimy indywidualną stacjonarną terapię uzależnień z elementami terapii grupowej. Zależy nam na tym, aby każdy, kto zmaga się z alkoholizmem, mógł znaleźć u nas wsparcie, jakiego potrzebuje.

Terapię rozpoczynamy od detoksu, czyli odtrucia organizmu. Jest to najtrudniejszy etap, a jednocześnie najważniejszy, ponieważ stanowi główny krok do osiągnięcia sukcesu. Podczas detoksu pojawiają się najsilniejsze objawy odstawienne, dlatego jest to najtrudniejsza dla uzależnionego część terapii. W naszym ośrodku pracownicy dbają o to, aby każdy pensjonariusz otrzymywał odpowiednią dawkę witamin i mikroelementów podczas detoksu, co może mieć pozytywny wpływ na redukcję nieprzyjemnych symptomów.

odwyk alkoholowy w białymstoku

Tworzymy indywidualne programy terapeutyczne, starając się, aby były w pełni dostosowane do potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Zapisz się na odwyk alkoholowy

Do naszego ośrodka zgłaszają się uzależnieni z różnych miejscowości. Oferta odwyku alkoholowego skierowana jest też do mieszkańców Poznania i okolic. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień prowadzi terapię indywidualną, a w razie potrzeby łączy ją z terapią ambulatoryjną. Robimy wszystko, aby w jak najwyższym stopniu pomóc tym, którzy chcą wyjść z nałogu odnieść sukces. Staramy się, aby wszystkie osoby, które do nas trafią, mogły poprawić jakość swojego życia i powrócić do normalnego funkcjonowania.