Odwyk alkoholowy Lublin

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Lublinie

Uzależnienie od alkoholu to bardzo poważny problem, który zazwyczaj rozpoczyna się niewinnie. Do częstych zakrapianych imprez dołączają drinki wypijane w domu w samotności, aż w końcu trudno jest wyobrazić sobie dzień bez kropli czegoś mocniejszego. W przypadku, gdy codzienne funkcjonowanie staje się zaburzone bez codziennej porcji alkoholu, jest to znak, że być może warto pomyśleć o terapii. Prywatny ośrodek uzależnień Vita-Nova to miejsce, do którego mogą zgłosić się uzależnieni z Lublina i okolic. Oferujemy odwyk alkoholowy w ośrodku terapii uzależnień, prowadzonym przez doświadczonych terapeutów.

odwyk alkoholowy lublin
prywatny ośrodek leczenia uzależnień lublin

Odwyk alkoholowy w ośrodku zamkniętym – na czym polega terapia?

Vita-Nova prowadzi ośrodki zamknięte, które przyjmują uzależnionych z różnych miejscowości. Na odwyk alkoholowy zapraszamy mieszkańców Lublina i pobliskich miast. Naszą misją jest pomoc uzależnionym od alkoholu, którzy uświadomili sobie istotę problemu i z własnej woli chcą rozpocząć walkę z nałogiem.

Odwyk alkoholowy w ośrodku zamkniętym daje większe szanse na wyzdrowienie, niż inne metody terapii. Nasi pensjonariusze znajdują się pod stałą opieką doświadczonych terapeutów i przez cały czas mogą liczyć na fachowe wsparcie. Brak powszechnego dostępu do używek sprawia, że trudniej jest się złamać i sięgnąć po alkohol. Każda terapia w Vita-Nova dostosowana jest do indywidualnego przypadku. Terapeuci dobierają metodę terapii do uzależnionego, decydując na podstawie wywiadu i obserwacji, jaki sposób działania będzie najlepszy dla konkretnej osoby. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, możemy połączyć terapię stacjonarną indywidualną z terapią ambulatoryjną, co może przyspieszyć uzyskanie pierwszych efektów leczenia. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym wsparciu medycznym i psychologicznym nie tylko dla osoby chorej, ale też jej bliskich, u nas z pewnością znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Odwyk alkoholowy w ośrodku Vita-Nova

Odwyk alkoholowy prowadzimy dla osób, które zgłoszą się do nas dobrowolnie. Zależy nam na tym, aby każdy uczestnik terapii był świadomy problemu, jakim jest alkoholizm, i jak działa on na życie prywatne uzależnionego. Jest to bardzo ważne, jeżeli chce się osiągnąć sukces i wrócić do normalnego życia po zakończeniu leczenia. Cały proces rozpoczyna się od rozmowy wstępnej, którą nasi terapeuci przeprowadzają z osobą uzależnioną. Na podstawie tej rozmowy dobierany jest model działania dostosowany do indywidualnego przypadku.

Pierwszym krokiem na odwyku alkoholowym jest detoks, czyli odtrucie organizmu, które jest jednocześnie najważniejszym elementem, od którego zależy skuteczność całej terapii. Podczas detoksu nasi pracownicy dbają o to, aby każdy uzależniony otrzymał odpowiednią dawkę witamin i elektrolitów, które mogą pomóc przejść przez ten proces, redukując nieprzyjemne objawy odstawienne.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Vita-nova znajduje się w Warszawie, jednak oferujemy odwyk alkoholowy także mieszkańcom Lublina.

Tworzymy indywidualne programy terapeutyczne, starając się, aby były w pełni dostosowane do potrzeb i oczekiwań pacjenta.