Terapia nawrotowa

Problem powraca?

Terapia nawrotowa jest odpowiednia przede wszystkim dla osób, które zakończyły już terapię stacjonarną i/lub ambulatoryjną, jednak po pewnym czasie problemy z utrzymaniem dobrostanu, abstynencji i trzeźwości zaczynają powracać.

Bardzo ważne jest, aby osoba poddająca się terapii podjęła decyzję o skorzystaniu z terapii nawrotowej w pełni świadomie i dobrowolnie.

Terapia nawrotowa

Osoba dotknięta uzależnieniem bardzo często nie jest w stanie racjonalnie zareagować na przytrafiającą mu się losową sytuację i w jednej chwili może powrócić do swoich niezdrowych nawyków, a w konsekwencji do czynnego uzależnienia. Dlatego aby zapobiegać nawrotom uzależnienia ważne jest, by odpowiednio zadbać o uczestnika terapii i nie dopuścić do jakichkolwiek negatywnych myśli, prowadzących do depresji i lęków. Równie istotne jest ciągłe stawianie nacisku na motywację i wytrwałość.

Terapia nawrotów

Celem terapii nawrotów jest przede wszystkim psychiczne wsparcie uczestnika terapii w jego postanowieniach, które przekłada się na podtrzymywanie efektów przebytego leczenia. Podczas spotkań zajmujemy się również rozpoznaniem zagrożeń codziennego życia, które mogą doprowadzić do złamania abstynencji. Ponadto prowadzone przez nas sesje zapobiegania nawrotom choroby alkoholowej i innych nałogów obejmują również uświadomienie sobie zagrożeń wynikających z trwania w uzależnieniach. Zdobyta podczas spotkań znajomość niebezpieczeństw procentuje następnie w codziennym życiu i daje siłę, by oprzeć się pokusom.

Skontaktuj się z Nami

Uzależnienie jest bardzo złożoną i niszczącą chorobą, a jej skutki mogą być po prostu druzgocące.

Potrzebujesz pomocy dla siebie lub bliskiej osoby? Zadzwoń lub napisz.

Dostępne terapie

Terapia
stacjonarna

Terapia
półstacjonarna

Terapia
weekendowa

Terapia
dzienna

Terapia
nawrotowa

Terapia
ambulatoryjna

Terapia
dla par

Terapia
motywacyjna

Psychodietetyka

Współuzależnienie

Terapia
DDA

Warsztaty
dla bliskich

Intensywna
terapia pogłębiona