Regeneracja organizmu - detoks

Szybka pomoc!

Wstępem do tego, aby zacząć życie wolne od nałogów takich jak np. alkoholizm, lekomania czy narkomania, jest regeneracja organizmu, nazywana potocznie detoksem.

Osoba uzależniona od substancji psychoaktywnych poddawana jest odtruciu, które skupia się przede wszystkim na tym, aby maksymalnie zredukować nieprzyjemne objawy odstawienia alkoholu, leków czy narkotyków. Dotyczy to zarówno fizycznego, jak i psychicznego samopoczucia.

Regeneracja organizmu

Długotrwałe picie może prowadzić do zatrucia, utraty witamin oraz minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Alkohol zawiera wiele toksyn i substancji szkodliwych dla zdrowia człowieka. W perspektywie dłuższego czasu zatrucie może uszkodzić wiele narządów, prowadząc do utraty zdrowia, a nawet śmierci.

W trakcie procesu regeneracji organizmu udzielamy wsparcia psychologicznego.

Już w tym okresie po ustąpieniu dolegliwości fizycznych prowadzimy terapię motywacyjną do dalszego leczenia.

Współpracujemy z kroplowki24.pl

Detoks Warszawa

Uzależnienie jest bardzo złożoną i niszczącą chorobą, a jej skutki mogą być po prostu druzgocące.

Potrzebujesz pomocy dla siebie lub bliskiej osoby? Zadzwoń lub napisz.

detoks w Warszawie

Detoks w ośrodkach uzależnień Vita Nova w Warszawie oraz Markach

Detoks to jeden z pierwszych kroków w terapii uzależnień. Jest to niezbędny element całej terapii, który stanowi wprowadzenie do wyjścia z nałogu. Jest to trwające od kilku do kilkunastu dni odtruwanie organizmu mające na celu całkowite usunięcie z organizmu substancji, od której dana osoba jest uzależniona.

Detoks to bardzo trudny etap, podczas którego występują objawy odstawienne, takie jak drgawki, skurcze mięśni, napady złości, silna potrzeba zażycia substancji uzależniającej, wzrost ciśnienia krwi, przyspieszone bicie serca. W naszych ośrodkach uzależnień w Warszawie oraz Markach oferujemy pełne wsparcie specjalistów podczas detoksu. Nasi pracownicy dbają o to, aby pacjent miał jak najlepsze warunki i mógł czuć się komfortowo. W razie potrzeby podawane są środki przeciwbólowe w odpowiedniej dawce oraz kroplówki chroniące organizm przed odwodnieniem. W zależności od potrzeby specjalista może zdecydować także o podaniu środków uspokajających i relaksujących pracę serca.

Jak ważny jest detoks organizmu w ośrodku uzależnień?

Odpowiednio przeprowadzony detoks kilkukrotnie zwiększa szansę wyjścia z uzależnienia. Dlatego zaleca się, aby ten etap przebiegał już w zamkniętym ośrodku uzależnień, gdzie chory może liczyć na stałe wsparcie specjalistów i ograniczony dostęp do substancji uzależniających. Skuteczność całej terapii w dużym stopniu zależy od dobrze przeprowadzonego detoksu, dlatego tak ważne jest, aby na tym etapie chory otrzymał wymagane wsparcie. Ośrodki leczenia uzależnień Vita Nova oferują wsparcie już na etapie detoksu osobom uzależnionym w różnym wieku. W naszych ośrodkach możesz liczyć na profesjonalne podejście i indywidualnie zorganizowane działania, które mają pomóc w skutecznym oczyszczeniu organizmu, co pozwoli przejść do dalszego etapu terapii.

detoks warszawa

Dostępne terapie

Terapia
stacjonarna

Terapia
półstacjonarna

Terapia
weekendowa

Terapia
dzienna

Terapia
nawrotowa

Terapia
ambulatoryjna

Terapia
dla par

Terapia
motywacyjna

Psychodietetyka

Współuzależnienie

Terapia
DDA

Warsztaty
dla bliskich

Intensywna
terapia pogłębiona