Terapia uzależnień alkoholowych

Leczenie alkoholizmu w Vita Nova w Warszawie

Jednym z najczęstszych problemów, z jakim zgłaszają się do nas pacjenci, jest uzależnienie od alkoholu. Alkoholizm to poważna choroba, która wielokrotnie negatywnie wpływa na całe życie osoby uzależnionej oraz rodzinę chorego. Uzależnienie od alkoholu to problem, który trudno rozwiązać samemu, dlatego wiele osób decyduje się na skorzystanie z pomocy specjalistów.

terapia uzależnień alkoholowych
alkoholizm leczenie warszawa

Na czym polega leczenie alkoholizmu w naszym ośrodku w Warszawie?

Pierwszym krokiem do pokonania nałogu, jest chęć wyzdrowienia osoby uzależnionej. Bez tego trudno jest zbudować określone wzorce zachowań, które mogą doprowadzić do pełnego wyzdrowienia. Alkohol wywołuje psychiczne i fizyczne uzależnienie, przez co nałóg jest jeszcze trudniejszy do przezwyciężenia. W naszej poradni leczenia uzależnień w Warszawie można skorzystać nie tylko ze specjalistycznej porady terapeuty, ale też uzyskać program indywidualnie skonstruowanej terapii. Jeżeli osoba uzależniona zgodzi się na warunki współpracy, może zostać w ośrodku przez określony czas i uczęszczać na organizowane zajęcia, a także korzystać z pomocy terapeutów.

Jednym z najważniejszych kroków do skutecznej terapii jest detoks alkoholowy. Cały proces trwa zazwyczaj kilka dni i ma na celu odtrucie organizmu ze szkodliwych substancji zawartych w alkoholu etylowym. Przeprowadzenie detoksu pod opieką naszych specjalistów znacznie zwiększa szanse na jego skuteczność. W ramach terapii uzależnień stosujemy terapię ambulatoryjną, w ramach której w razie potrzeby możemy podawać środki przeciwbólowe i uspokajające oraz nawadniające kroplówki. Takie działanie ma zapewnić jak największy komfort i wpłynąć na ogólne samopoczucie pacjenta, aby łatwiej było mu dotrwać do stanu, w którym substancja uzależniające zostanie całkowicie usunięta z organizmu.

Leczenie uzależnienia od alkoholu – zapewniamy pełne wsparcie terapeutyczne

Nasi specjaliści mają doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, dzięki czemu łatwiej jest im przewidywać ich zachowania. Nasze wsparcie polega nie tylko na pomocy alkoholikowi, ale też jego rodzinie i bliskim, których życie wielokrotnie również zostaje zaburzone przez nałóg. Celem terapii jest pomoc pacjentom w powrocie do normalnego funkcjonowania bez ciągłej chęci sięgania po alkohol. Alkoholizm to choroba nieuleczalna, jednak przy odpowiednim wsparciu można wypracować sobie nawyki, które pozwolą znacznie poprawić jakość życia.

leczenie uzależnień alkoholowych warszawa

W naszych ośrodkach oferujemy terapię uzależnień alkoholowych dla osób w różnym wieku.