Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Łódź

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień Vita Nova – leczymy różne typy uzależnień

Leczenie uzależnienia to proces długotrwały, wymagający determinacji i zaangażowania, a przede wszystkim chęci wyzdrowienia. W prywatnych ośrodkach leczenia uzależnień Vita Nova oferujemy pomoc w walce z nałogiem. Nasze ośrodki znajdują się w Warszawie oraz Markach, jednak zależy nam na tym, aby każda osoba uzależniona mogła liczyć na pomoc, dlatego naszą ofertę kierujemy także dla osób z innych miejscowości, takich jak Kraków, czy Łódź. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień oferuje terapię nie tylko od nałogów związanych ze środkami chemicznymi, takimi jak alkohol, narkotyki, ale też pomoc w walce z uzależnieniem behawioralnym, np. hazardem, czy uzależnieniem od narzędzi cyfrowych, takich jak internet i gry komputerowe.

prywatny ośrodek leczenia uzależnień łódź
prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Łodzi

Profesjonalna kadra pomoże w walce z uzależnieniem w Łodzi

W naszych ośrodkach pracują doświadczeni specjaliści od spraw uzależnień, którzy zapewniają pełną anonimowość i komfort terapii. Dokonujemy także tzw. podwójnej diagnozy u osób, u których występują zaburzenia związane z zażywaniem środków psychoaktywnych oraz zaburzenia psychiczne, takie jak zaburzenia lękowe czy schizofrenia. Pomagamy osobom z uzależnieniem krzyżowym, czyli gdy występuje uzależnienie od dwóch lub większej ilości substancji. Nasze ośrodki otwarte są na osoby w każdym wieku. Pomagamy nie tylko dorosłym, ale też dzieciom i młodzieży, u których wystąpiły objawy uzależnienia. Tworzymy modele terapeutyczne, które dostosowane są indywidualnie do pacjenta, uwzględniając spersonalizowane potrzeby i działania, które mogą wykazać najwyższą skuteczność w konkretnym przypadku.

W naszych ośrodkach prowadzimy terapię stacjonarną indywidualną i grupową oraz terapię ambulatoryjną. Wsparciem otaczamy nie tylko osoby, które leczą się w naszych ośrodkach, ale także ich rodziny, starając się, aby mogły uzyskać pomoc, jakiej potrzebują w powrocie do normalnego życia. Każdą terapię dostosowujemy do oczekiwań i możliwości klienta, dobierając metody pracy z pacjentem, które pomogą w konkretnym przypadku uzależnienia.