Odtrucie lekowe – oczyszczanie organizmu po zatruciu lekami

Uzależnić można się od  różnych leków w tym  środków nasennych, uspokajających czy przeciwbólowych,  nie tylko tych na receptę. Kontrolowanie przyjmowania dawek z czasem staje się coraz trudniejsze.

Jeśli więc zmagasz się z długofalowymi konsekwencjami  przyjmowania leków możemy Ci pomóc oczyścić organizm. Lekomania to uzależnienie, z którym można sobie poradzić tak jak w przypadku innych substancji.

Rozwiązaniem jest odtrucie lekowe.  Do najczęstszych objawów odstawiennych  należą:

  • nadciśnienie tętnicze,
  • bezsenność lub nadmierna senność,
  • uszkodzenia wątroby i nerek,
  • zaburzenia psychiczne,
  • problemy z pamięcią i koncentracją,
  • otępienie.

Proces Leczenia Uzależnienia Od Leków (Lekomania) Rozpoczyna Się Od Odtrucia.

Jeśli próbujesz odstawić tabletki, ale Twoje samopoczucie jedynie się pogarsza i szybko wracasz do używek to znak, że nie poradzisz sobie sam.  W naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień Vita Nova w przyjaznej atmosferze  zajmą się Tobą specjaliści. Przeprowadzamy detoks lekowy stosowny do Twojego uzależnienia.

Nagłe odstawienie leków psychotropowych może spowodować wystąpienie objawów psychicznych i somatycznych, które z uwagi na obraz kliniczny i ich nasilenie mogą powodować konieczność hospitalizacji.

Samodzielne odstawienie leku jest bardzo trudne, ponieważ u uzależnionego pojawiają się objawy zespołu abstynencyjnego do złudzenia przypominające symptomy towarzyszące alkoholizmowi czy narkomanii. Po około 10-48 godzinach mogą pojawić się bóle głowy i mięśni, drgawki, zawroty głowy.

Przeprowadzenie więc takiego detoksu lekowego w warunkach domowych jest bardzo ryzykowne ze względu na objawy zespołu abstynencyjnego, które mogą wymagać hospitalizacji.

Uzależnienie od leków (inaczej lekomania) jest połączeniem uzależnienia fizycznego i psychicznego i wymaga bezwzględnie oczyszczenia organizmu z toksyn.

Odtrucie organizmu  nie leczy uzależnienia, ale może być pierwszym krokiem w procesie trzeźwienia. Detoks lekowy pomaga ciału w powrocie do dobrej kondycji organizmu i poprawę samopoczucia, również w sferze psychicznej.

Odtrucie Lekowe To Bardzo Ważny Etap Odwyku, Który Nie Należy Do Przyjemnych.

Podczas detoksu lekowego pojawiają się takie objawy jak zmęczenie, zaburzenia snu, wymioty, bladość skóry, dreszcze, gorączka, a nawet halucynacje i lęki.

Dlatego tak ważne jest, aby przeprowadzać ten proces odtruwania organizmu w pozytywnej atmosferze pod okiem doświadczonych specjalistów.

W naszym Ośrodku Vita Nova  w czasie trwania detoksu lekowego rekomendujemy pobyt stacjonarny ze względu na ogólny nie najlepszy stan zdrowia naszych pacjentów.  Taki pobyt umożliwia odbycie wszystkich procedur medycznych wskazanych dla bezpieczeństwa naszych pacjentów. Odtruwanie organizmu  wiąże się z przyjmowaniem środków farmakologicznych, których celem jest łagodzenie fizycznych skutków odstawienia. Podawane w trakcie detoksu leki zmniejszają  dyskomfort i pozwalają przywrócić w miarę normalne funkcjonowanie organizmu

Ile Trwa Detoks Po Lekach?

Wszystko zależy od ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Odwyk polekowy przebiega w trzech etapach.

Pierwszym z nich jest radykalne odtrucie organizmu.

Drugi etap wiąże się z przystosowaniem pacjenta do akceptacji funkcjonowania bez wspomagania chemicznego. W tym okresie pacjenci otrzymują łagodne środki farmakologiczne, a także kompozycje witamin i minerałów, które wzmacniają organizm. To bardzo ważne, by pacjent powoli i stopniowo wracał do równowagi i miał czas na regenerację.

W przypadku uzależnienia od leków czas trwania detoksykacji uzależniony jest w głównej mierze od stanu zdrowia pacjenta oraz rodzaju przyjmowanych środków farmaceutycznych. Najczęściej medyczny proces oczyszczania organizmu trwa kilka tygodni.

Stosunkowo szybko udaje nam się odstawiać benzodiazepinę, bo po około dwóch tygodniach leczenia. Ale to nie jest jedyny cel detoksykacji. Sednem jest monitorowanie poziomu leku w organizmie  aż do momentu, gdy lek zostanie zmetabolizowany całkowicie.

Trzecim etapem jest podjęcie terapii uzależnień.

Jest to bardzo ważny etap, który pozwala zrozumieć pacjentowi czym jest uzależnienie jednocześnie przysposabiając go do życia bez substancji zmieniającej świadomość.